Autentický rozhovor z knihovny palmových listů / 1.díl

3. prosince 2016 v 0:54 | Nadi.cz |  Filmy o KPL a naší práci
Navštívili jsme v březnu roku 2016 Indickou knihovnu palmových listů a udělali pro vás autentický rozhovor s vykladačem Nádí.
Rozhovor se odehrává přímo v knihovně, která se nachází ve městečku Chidambaram ve státě Tamil Nadu a je rozdělený na dva díly kvůli jeho délce. Na naše připravené otázky odpovídá profesionální vykladač Nádí, Guruji Jayaraj (česky čteme ,,Džejrač"). Odpovědi překládá z tamilštiny jeho pomocník Shyam (čteme ,,Šam").
Ptali jsme se Gurujiho na mnoho otázek, také osobních, protože Guruji Jayaraj pochází z tradiční rodiny vykladačů Nádí z komunity Valluvarů a toto posvátné řemeslo zdělil po svých předcích.
Dále jsme se ptali například na to, jak dlouho se vlastně vykladač Nádí učí, než může poskytovat své služby veřejnosti, jak konkrétně fungují knihovny palmových listů, jak se pozná dobrá knihovna a dobrý vykladač Nádí od nekvalitního. Co vše člověku mohou palmové listy nabídnout a na co jsou zaměřené jednotlivé kapitoly... to vše a mnoho dalšího zazní v následujícím rozhovoru.

Autentický rozhovor z knihovny palmových listů / 1.díl
https://www.youtube.com/watch?v=sUnIsElhp4Q


Navštivte také náš oficiální youtube channel, kde najdete další zajímavé rozhovory a dokumenty týkající se tématiky knihoven palmových listů: https://www.youtube.com/channel/UCGcp_zHCNNrPWwRfwkCI-2g 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama